Wyrazy współczucia
dla Jagody, Leny Jagiełło i ich Rodziny
z powodu śmierci Mamy
składa
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców,
Pracownicy i Uczniowie szkoły.
KONDOLENCJE
Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Akademia została przygotowana przez uczniów z klasy V pod kierunkiem p. Stanisława Siwca.
1
14 października – Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela.
Z okazji tego Święta w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
W części oficjalnej Pani Dyrektor Teresa Szymela wraz z zaproszonym gościem Sekretarzem Gminy Iłża Panem Grzegorzem Kopciałem w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej złożyli życzenia wszystkim pedagogom, dziękując za trud i wysiłek włożony w edukację naszych uczniów. Po życzeniach Pani Dyrektor i Sekretarz Gminy Iłża wręczyli wyróżniającym się nauczycielom nagrody – Nagrodę Dyrektora Szkoły oraz Nagrodę Burmistrza.
Nagrodę Burmistrza otrzymał Pan Stanisław Siwiec a nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali następujący pedagodzy: Pani Elżbieta Pomykała, Pani Małgorzata Kapuścik i Pan Marek Nowek. Wśród nagrodzonych znaleźli się również pracownicy obsługi: Pani Iwona Okrutny i Pan Radosław Kania.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą przygotował Samorząd Uczniowski wraz z klasą VIII pod opieką Pani Doroty Goguły. Piosenki, wiersze oraz skecz „Wywiadówka w krzywym zwierciadle” wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa i salwy śmiechu.
Na zakończenie uroczystości Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewelina Jaśkiewicz przekazała na ręce Pani Dyrektor kwiaty i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.
PASOWANIE
14 października 2021roku w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Karoliny Peryt. Układ taneczny przygotowała z dziećmi pani Inna Myszka.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Teresa Szymela. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Dąbka „Bukowego” w Błazinach Dolnych.
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. W uroczystości wziął udział również Sekretarz Gminy Iłża - Pan Grzegorz Kopciał.
Egzamin ósmoklasisty 2021/2022
W zakładce o szkole zostały umieszczone informacje dla rodziców na temat egzaminu.
Cyrk ,, Szok” w szkole
W poniedziałek 11 pażdziernika 2021 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów
z ukraińskiego cyrku „Szok”. Jak się okazało nazwa bardzo dobrze odzwierciedla
rzeczywistość, ponieważ program w bardzo ciekawy sposób został zaprezentowany.
Dwóch artystów sprawiło, że cała publiczność szkolna bawiła się doskonale.
Wycieczki
29.09.2021r. Wólka Gołębiowska - DZIEŃ CHŁOPAKA
18.03.2022r. Radom - Ścianka wspinaczkowa Grota
1923.03,2022 r. Wiosenna akcja sprzątania lasu
DZIEŃ CHŁOPAKA
29 września z okazji „Dnia Chłopaka” uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami, Panią Małgorzatą Mazurek i Panem Rafałem Zatorskim, pojechali na integracyjną wycieczkę.
Na początek uczestnicy wyjazdu w Wólce Gołębiowskiej grali w „Paintball”. Wojskowy charakter zabawy wszystkim bardzo się podobał, mimo wymagających zasad i ponoszonych wysiłków. Następnym punktem programu było kino Helios w Radomiu. Film „Free Guy”, który oglądali uczniowie to fantastycznonaukowa komedia akcji, która porusza, niby mimochodem, temat samoświadomej sztucznej inteligencji zdolnej nie tylko chłonąć informacje, ale i tworzyć dane, podejmować decyzje i rozwiązywać problemy bez udziału człowieka. Film bardzo dobrze wpisywał się w gust współczesnej młodzieży. Uwieńczeniem wyjazdu były oczywiście odwiedziny w McDonaldzie. Najedzeni i zadowoleni wszyscy przyznali, że chętnie powtórzyliby taki wyjazd jeszcze raz.
Historia naszej wolności konkurs na reportaż literacki
Szanowni Państwo,
poniżej przedstawiamy informację dotyczącą projektu Wojewody Mazowieckiego #Historia naszej wolności.
Z poważaniem
Wydział - Biuro Kuratora Oświaty
Kuratorium Oświaty w Warszawie
W ramach projektu Wojewody Mazowieckiego #Historia naszej wolności finansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017 2022 został ogłoszony konkurs na reportaż opisujący wybrane wydarzenie z roku 1946, 1956 lub 1981. Prace konkursowe można przesyłać do 12 listopada 2021 r.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowychz województwa mazowieckiego. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie reportażu literackiego, łączącego materiał autentyczny z fikcją literacką. Praca ma dotyczyć wybranych wydarzeń z roku 1946, 1956 lub 1981.
Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze prace, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz w mediach społecznościowych. Nagrodą główną w konkursie jest tablet.
Regulamin konkursu dostępny jest w załączeniu.
Więcej informacji pod linkiem: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/historia-naszej-wolnosci--konkurs-na-reportaz-literacki.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie